22 Nisan 2011

Alman liselilerin Emre aköz'e tokat gibi mektubu..Cuma günü, pek çok liseli gibi, Alman Lisesi öğrencileri de YGS ' deki şifre skandalını protesto amacı ile gösteri düzenlediler. 12. sınıf  öğrencilerinin , Valilikten izin alarak düzenledikleri gösteride taşınan  "Cemaate Geçit Yok" pankartı ile ilgili, "Bu veletlerin acaba kaçı bir Gülenciyle tanıştı" diye yazı yazan Emre Aköz ' e, yine öğrencilerin verdiği yanıt, basında kendisine yer nedense!!! bulamadı, sadece bazı  internet portallarında yayınlanan yanıtı, sizlerle de paylaşarak yayılmasına katkıda bulunmak istedim.Siz de yayılmasına katkıda
bulunursanız bir vatandaşlık görevini yerine getirmiş olursunuz.

 Alman Liselilerden Emre Aköz' e yanıt

 17.04.2011 - 18:16

Cuma günü YGS ' deki şifre skandalına karşı Büyük Liseli Buluşması ' na "Cemaate Geçit Yok" pankartıyla katılan Alman Liseli öğrencilere dünkü yazısında "Bu veletlerin acaba kaçı bir Gülenciyle tanıştı?" diyen Emre
Aköz ' e yanıt geldi.

Alman Liseli öğrenciler, Sabah gazetesi yazarı Emre Aköz ' ün dünkü  “Siz hiç 'öteki' oldunuz mu?” başlıklı yazısında kendileri için kullandığı  ifadeler ve Alman Liseliler ' in liseli boykotuna katılmasını  eleştirmesine Aköz ' e bir açık mektup yazarak yanıt verdiler.

Alman Liseli Öğrenciler ' in Aköz ' e hitaben yazdıkları mektup şöyle:

Biz "Alman Liseli Öğrenciler", bu metni, başbakan ile köşe  yazarlarının polemiğinde, meslektaşları için ‘sümüklünün teki’ diyen, karikatüristlere‘asker civelekleri’ diyen, polis tekmeleriyle çocuğunu kaybeden kadın öğrenci için ‘Duygu sömürüsünü kimse yutmasın. Madem  bebeğini önemsiyorsun, ne işin var orada?’diyen, paralı eğitime karşı çıkan öğrencilere köşe yazılarında "tembel, asalak, bedavacılar’ diyen,
Ankara’da direnen Tekel işçilerine “yan gelip yatanlar” diyen, solcu kadınlar için ‘Kerhaneye düşmek gibi bir şey’ diyen Emre Aköz’ün

16.04.2011 tarihli “Siz hiç ' öteki ' oldunuz mu?” yazısına cevaben kaleme almayı uygun ve gerekli gördük.

Söz konusu yazısında Emre Aköz, Alman  Liseli Öğrenciler olan bizlerin açtığımız "Cemaate Geçit Yok" pankartı üzerinden hareketle, eylemimizin ve söylemimizin içini boşaltmayı, haklılığımızı çarpıtmayı amaçlamıştır. Emre Aköz ' e açık mektubumuz:

Emre Aköz, alışkın olduğunuz dilin dışında, içerisinde hakaret barındırmayan bu yazıyı anlamanın sizin için zor olacağını düşünsek de üslubumuzda hakaret ve aşağılama barındırmamaya özen göstereceğiz.

İlk önce kendimizi tanıtalım: Bizler, sizin tek kelimeyle ' veletler ' olarak geçtiğiniz insanlar olmanın ötesinde, okuyup düşünen, sorgulayan ve derdini insanca anlatmaya çalışan, geleceğine sahip çıkan, lise  öğrencileriyiz. Yazınızda eylemin liselilere “yaptırıldığını” yazarak sadece Alman Lisesi öğrencilerine değil, hakkını savunmak için sokaklara  dökülen bütün liselilere hakaret etmişsiniz. Liselilerin bu eylemleri yönlendirme olmadan, baskı altında kalmadan hatta “merkezi kimlikleri” savunup “ötekileştirmeyi” meziyet sayan bazı gerici okul yönetimlerinin baskılarına karşı, kendi özgür iradeleriyle gerçekleştirdikleri açıktır.

Öğrencileri yönlendiren birilerini mi arıyorsunuz? Bizi yönlendirenler, aklımız, cesaretimiz, umudumuz ve aydınlık yarınlara duyduğumuz özlemdir.
Bir örgüt mü arıyorsunuz? Evet tüm liseliler, öğretmenler ve veliler bu eylemler için örgütlenmiştir.
Fakat sizin kaleme aldığınız bu yazıyı kendi  isteğinizle mi yoksa hükümet-cemaat iş birliğinin kalemşörlerinin emriyle "sehven" mi yazdığınız büyük şüphe konusudur.

Gelelim söz konusu yazınızda bize sorduğunuz soruya:

Bu veletlerin  acaba kaçı bir Gülenciyle tanıştı? Cevabımız: Evet Tanıyoruz! KPSS ' de soruları çalanları, YGS’yi şifreyelenleri, liselerde kadın ve erkek  öğrenciler arasına santimler koymaya çalışanları, sınavlarda yine ‘sehven’  haremlik-selamlık’ uygulamasını yapanları, okullarımızı bilimin ışığından  uzaklaştırmak isteyenleri en iyi biz liseliler tanırız. Peki Emre Aköz, siz hiç dershane parasını ödeyemediği ya da YGS de emeği ve hakkı hiçe sayıldığı için intihar eden akranlarımızla tanışma şansına eriştiniz mi?

 Emre Aköz, bizim “Cemaat ' e geçit yok” pankartımıza bozulmuşsunuz, sevindik. Evet Türkiye ' deki dini sömürü kaynağı, geleceğimizi çalan, sınavları şifreleyen Gülen cemaatine liselerde geçit vermeyeceğiz.
KPSS sorularını abi-abla evlerinden aldıklarını söyleyen bir sürü tanık var, peki siz hiç onlarla konuştunuz mu?
Yazınız, sadece biz değil tüm liselilerin eylemlerini manupülasyon altında yaptığımızı aşağılayıcı bir şekilde iddia edip, bütün öğrencilerin psikolojisinin böyle bir skandalla nasıl sarsıldığını, açıklamaların yetersiz ve bulanık, devlet içinde örgütlenen suçluların hala serbest olduğunu anlatmak yerine, eylemlerimizi farklı uçlara çekerek, söylemimizi  çarpıtmayı amaçlamaktadır.

Aynı yazınızda "Almanlar, Türkiye ' de okul açınca iyi; Türkler yurt dışında aynısını yapınca kötü!" söylemine yer vermişsiniz. Buradan  anladığımız kadarıyla, siz, Alman hükümeti tarafından desteklenen eğitim kurumunu, bir devletten bağımsız kurduğu eğitim kurumlarıyla eşdeğer tutmaktasınız. Bu tutumunuz, bizlere, sizin de devlet içi cemaat örgütlenmesinin ve cemaatin devletleşmesinin farkında olduğunuzu düşündürüyor. Şunu anlamamız gerek ki biz Türkiye ' ye yararlı olma  iddiası olan gençler olarak çağdaş, bilimsel ve kaliteli eğitim
arayışındayız.

Bir de yazınızda ‘Seçime iki ay kala ahmakıslatan yağmurları başladı’ demişsiniz,(iyi etmişsiniz. Burada ahmak kimdir size sormak gerekir ancak hakkınızı yemeyelim, bizi iyi anlamışsınız.) Eğer bu skandalın sorumluları
bulunmazsa, üstü önceki skandallar gibi kapatılmaya çalışılırsa, eylemlerimiz devam edecek ve liselileri provokatör, marjinal gruplar gibi  göstermeye çalışanlar, bize bir şey olmaz diyerek yollarına devam ederlerse, kimin ahmak olduğuna tarih karar verecektir.

 Bir de şöyle anlatalım. Alman Liseli öğrenciler olarak, diğer liselerden kardeşlerimizle, bizi destekleyen sanatçılarla, velilerimizle, akademisyen ve öğretmenlerimizle birlikte, geleceğimizi çalmaya çalışan  karanlığa karşı İstiklal Caddesi’nde yaktığımız ateşten birileri rahatsız olmuştur. Bu ateş, provakatörlerin değil, hak ve hukuk, eşit ve nitelikli eğitim arayanların ateşidir. Ve biz inanıyoruz ki hür irademizle yaktığımız bu ateş bir yangın gibi büyüyerek bütün gençliğe yayılacak, ülkemizi aydınlatacaktır. Bu saygısız tavrınızla, gerçekleri çarpıtarak ve eylemlerimizin içini boşaltmaya çalışarak, öğretmenlerimize, anne-babalarımıza, bizlere ve bu eylemleri destekleyenlere dil uzatmanız, gelecekte de tarafımızdan hiçbir zaman cevapsız bırakılmayacaktır.


 Alman Liseli Öğrenciler

 
Evet bay yalaka,bu çocuklar nezaketinden sana hak ettiğin  uslupta cevap vermemişler onlarda bilirler satılmışların gözü ve kulağı olmadığını,onlarda bilirler satılmışların sadece emredileni yazıp söylediğini,heleki o yerlere değen işkemben ile kapı eşiğinde kemik yaladığını anlamaları hiçte zor değil.
Merak ediyorum bay yalaka,çocukların var değil mi?  Peki bu onursuz mirasını o masumlara nasıl bırakacaksın acaba hiç düşündün mü..? Ama hiç şaşırmıyorum sizin gibilere,kursağınız ihanetten beslenen haram lokmalarla dolu değil mi zaten...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder